Fortigate فورتی گیت

UTMشرکت فورتی نت در سال2002 به دنیای امنیت معرفی گردید ،شرکت فورتی نت نام این تجهیز امنیتی منحصر بفرد را فورتی گیت نهاد که در واقع میتوان ازآن به عنوان سیستم یکپارچه مدیریت تهدیدات استفاده نمود.

در گذشته تجهیزات امنیتی که در لایه های مختلف شبکه استفاده می گردید به صورت Standalone وجود داشت و باعث این می گردید که نظارت و بررسی تجهیزات علاوه بر هزینه بسیار بالا همواره با مشکلاتی همچون عدم مدیریت صحیح ،نداشتن نظارت کافی بر عملکرد تجهیزات سازمان ها را با مخاطراتی مواجه نمایند،بدین سبب با استفاده از تجهیز امنیتی فورتی گیت میتوان از مدیریت یکپارچه همراه با نظارت بر فعالیت شبکه را تحت کنترل قرار دهند.

از ویژگیهای منحصر بفرد تجهیزات شرکت فورتی نت استفاده از تراشه سخت افزاری ASIC می باشد و با استفاده از سیستم عامل انحصاری فورتی نت به نام FortiOS توانسته است تجهیزات بسیار قدرتمند همراه با کارایی مثال زدنی را به ارمغان آورد.

ویژگیهای تجهیز امنیتی فورتی گیت Fortigate:

f fortigate
 • Firewall, VPN, and Traffic Shaping
 • Intrusion Prevention )IPS(
 • Antivirus/Antispyware/Antimalware
 • Integrated Wireless Controller
 • Antispam
 • VoIP Support
 • Layer 2/3 routing
 • Application Control
 • IPv6 Support
 • Web Filtering
 • WAN Optimization & Web Caching

قابلیت آنتی ویروس فورتی گیت

AV gate

-آنتی ویروس فورتی گیت قابلیت شناسایی موارد ذیل را دارد:

Virus

Worm

Spyware

-بصورت Real time ترافیک های ورودی و خروجی را اسکن می نماید.

-کاهش کدهای مخربی که توسط کلاینت ها ایجاد می گردد.

-عملکرد شناسایی ویروس ها براساس ساختار Signiature Base می باشد واز طریق FortiGourd بروزرسانی میشود.

-باتوجه به استفاده از تراشه سخت افزاری FortiAsic عملکرد قابل توجهی در شناسایی بلادرنگ ویروس ها انجام می دهد.

DLP gate


ویژگی DLP فورتی گیت

-قابلیت های DLP)Data Leak Prevention )فورتی گیت

-ویژگی مثال زدنی DLP فورتی گیت باعث جلوگیری از نشر اطلاعات مهم و حساس شما می گردد:

-با انجام تنظیمات DLP قادر خواهید بود از انتقال فایل های مهم سازمان توسط کاربران جلوگیری نمایید ،این فایل ها می تواند دارای

-فرمت های رایج باشند از جمله PDF ،عکس هایی دارای پسوندهای مختلف و…

-این امکان وجود دارد براساس تعریفهای مدنظر و براساس سیاست های سازمان بسته های خروجی با پالیسی های انجام شده بررسی گردد و پالیسی برروی ترافیک عبوری میتواند سه حالت Block،Log only،Archive باشد.

-به عنوان مثال تمامی موارد امنیتی کلاینت های سازمان با پالیسی های مختلف رعایت گردیده است و تنها راه انتقال اطلاعات ازطریق سرویس ایمیل می باشد و بخشنامه مهم سازمان شما به هیج وجه نباید در اختیار دیگران باشد این فایل دارای فرمت PDF وحجم 600K می باشد،حال با فعال سازی DLP بدین صورت که اگر کاربری فایلی را که بیش از 500 K حجم داشت و قصد انتقال آن فایل را داشت جلوگیری نموده و گزارش کاربر مورد نظر را براساس IP مشخص می نماید.

تجهیزات فورتی گیت میتواند امنیت پیشرفته ای را دربرابر تهدیدات و حملات شبکه ای و مخاطراتی که در استفاده از برنامه های کاربردی رخ میدهد به نحو بسیار مطلوبی انجام دهد.

از دیگرنکات حائزاهمیت فورتی گیت بروزرسانی مستقیم از شرکت FortiGuard می باشد که همواره فورتی گیت را در مقابل حملات و تهدیدات جدید آماده می نماید.

قابلیت ها و ویژگیهای منحصر بفرد فورتی گیت سبب شده است در چند سال اخیر به عنوان محبوب ترین UTM طبق گزارشات مجله معتبر گارتنر معرفی گردد.

سری های مختلف فورتی گیت Fortigate:

high end setakitmid range setakit