راهکار های ارتباطی و شبکه

راهکار های ارتباطی و شبکه

برای برقراری ارتباط بین نقاط یک شبکه ارتباطی در محیط های شهری و روستایی و یا در سطح کشور از تجهیزات و بسترهای ارتباطی مختلف استفاده می شود. رایج ترین این شبکه ها شامل ارتباطات رادیویی بی سیم (Wireless)، بسترهای فیبر نوری، شبکه های کابلی و سیمی (شبکه تلفن) می شود. این شبکه ها همچنین به عنوان بستری برای اتصال پرسرعت به شبکه جهانی اینترنت مورد استفاده قرار می گیرند.

راه کارهای جامع ارتباطی، خدماتی است که بوسیله آن، امکان بهره برداری همزمان از شبکه خصوصی انتقال داده ها و دسترسی پرسرعت به شبکه اینترنت از طریق یکی از بسترهای ارتباطی فوق و یا ترکیبی از این بسترها، به صورت کاملاً اختصاصی و امن ایجاد می شود. همچنین این راه کار، نیازهای مشتریان سازمانی را برای داشتن دیتاسنتر اختصاصی زیر پوشش خود قرار می دهد.

اگر دفتر مرکزی موسسه یا سازمان شما در تهران و دفاتر تابعه آن (شعبه بانک، دفتر شهرستان یا نمایندگی و…) در سایر نقاط کشور قرار دارد، کارا سامانه تمامی نقاط و دفاتر محلی شما را برقرار می کند و به شما امکان می دهد:

  • شبکه خصوصی انتقال داده ها (VPN) مستقل از شبکه عمومی اینترنت داشته باشید.
  • در نقاطی از شبکه خود که مایلید، دسترسی پرسرعت به شبکه اینترنت برقرار کنید.

ارتباط بین دفاتر و شعب

راه‌اندازی شبکه‌های اختصاصی مجازی برای برقراری ارتباط بین دفاتر پراکنده سازمانها، شرکتها و موسسات
در سازمانهایی که دارای دفاتر پراکنده در سطح ملی یا بین المللی می باشند، نیاز به برقراری ارتباط سریع بین دفاتر بسیار ضروری است که این مهم با روشهای گوناگونی انجام می شود. یکی از مقرون به صرفه ترین روشهای ارتباطی در برخی شرایط استفاده از شبکه خصوصی مجازی می باشد.


شبکهٔ خصوصی مجازی، شبکه‌ای است که اطلاعات در آن از طریق یک شبکه عمومی مانند اینترنت جابه‌جا می‌شود اما در عین حال با استفاده از الگوریتم‌های رمزنگاری و با تصدیق هویت (به انگلیسی: Authentication)، این ارتباط هم‌چنان اختصاصی باقی می‌ماند.
اتصال مراکز پراکنده یک سازمان با استفاده از شبکه خصوصی مجازی مزایای بسیاری در گردش اطلاعات سازمانها بهمراه خواهد داشت که مهمترین آنها عبارتند از :
•    سرعت نصب و راه‌اندازی بسیار مناسب
•    حذف محدودیت فیزیکی برای کاربران
•    قابلیت تغییر مکان در کمترین زمان ممکن
•    امکان برقراری ارتباط بین مراکز دورافتاده یا صعب‌العبور
•    امکان تامین ارتباط اینترنتی برای یکی شعبه / دفتر مرکزی و مدیریت یکپارچه دسترسی به اینترنت و ارتباطات فراسازمانی
•    امکان یکپارچه‌سازی سیستم تلفن داخلی پرسنل بدون نیاز به در اختیار داشتن شبکه تلفن شهری در تمام دفاتر و پرداخت هزینه‌های مربوطه
مهندسین شبکه شرکت کارا سامانه آمادگی دارند تا به درخواست سازمانها، امکان ایجاد شبکه‌های محلی و یکپارچه‌سازی ارتباطات داده در سازمانها را بررسی و پیشنهادی متناسب تهیه و ارائه نمایند.

اگر امکانات میزبانی سرورهای اطلاعاتی خود را ندارید و یا مایلید اطلاعات سازمانی شما در دیتاسنتر استاندارد و در سرورهای پرقدرت میزبانی شود، کارا سامانه فضای کاملاً اختصاصی در دیتاسنتر های استاندارد (Colocation-Cage)  به شما اختصاص داده و از طریق شبکه های ارتباطی فوق، اطلاعات شما را در دسترس کاربران در سراسر دنیا قرار می دهد.

راه کارهای جامع ارتباطی کارا یامانه، دغدغه شما را برای داشتن ارتباطات پایدار و امن و دیتاسنتر استاندارد از بین می برد و شما را از صرف هزینه های اضافی برای ایجاد این امکانات در محل ساختمان خود، بی نیاز می کند.